Aktuálně

 • Paláce pro lidi – bude to jízda!
  Noční zážitková jízda historickou sovětskou soupravou metra v noci ze 27. na 28. září 2023 formou dokumentární site-specific divadelní performance připomene skryté, zapomenuté i neveřejné příběhy, které provázely výstavbu a otevření pražského metra.
 • Připravujeme Ukrajinské pohádky
  Na podzim 2023 připravujeme premiéru Ukrajinských pohádek. Tematizací odlišných kultur, zvyků a příběhů ve srozumitelné a univerzální formě pohádek chce Krutý krtek zasít semínko tolerance a porozumění mezi majoritním publikem a těmi, kteří tvoří v našem vzdělávacím systému dnes menšinu.
 • Krtek má cenu!
  Krtek má cenu! Porota osmého ročníku festivalu krátkých filmů natočených na mobilní telefon Some Like It Short ocenila zlatým banánem a červnovou projekcí v pražském kině BIO | OKO krtkův vánoční loutkový snímek. Děkujeme!
 • Stavěli jste pražské metro?
  Stavěli jste pražské metro? Pro nově připravovaný dokumentární divadelní projekt hledáme pamětníky, kteří jakýmkoli způsobem pracovali na výstavbě pražské podzemky. Hloubili jste tunely? Stavěli stanice? Pokládali kabely? Máte nebo měli jste v rodině nebo ve svém okolí někoho, kdo se zapojil zejména mezi lety 1960 a 1974, ale i později, do budování metra? Sdílejte svou … Více informací
 • Konkurz – ukrajinská loutkoherečka
  🇨🇿 Pro nastudování a uvádění loutkové inscenace ukrajinských pohádek hledá pražský divadelní soubor Krutý krtek loutkoherečku. Divadlo Krutý krtek se od roku 2018 věnuje tvorbě autorských divadelních projektů a inscenací. Jedna z dramaturgických větví se soustředí na národnostní menšiny v českých školách a školkách (Romské pohádky 2018, Vietnamské pohádky 2020). Pro inscenaci ukrajinských pohádek, jejíž … Více informací